ΑΠΟΝΟΜΗ "ΑΡΙΣΤΕΙΩΝ"

Σε ειδική εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο Πολιτιστικό Κέντρο Μεθώνης και με την παρουσία του Δημάρχουν Πύλου - Νέστορος Δημήρη Καφαντάρη, έγινε η απονομή των "Αριστείων" για τους μαθητές του σχολείου μας που πρώτευσαν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικών Δημοτικού 2015. Η Παναγιώτα Τσώνη, ο Μαρίνος Τζιβίσκος και η Σοφία Βλαχογιάννη ήταν τα τιμώμενα πρόσωπα, ενώ στην εκδήλωση παραβρέθηκαν γονείς και συγγενείς των παραπάνω, όλο το εκπ/κό προσωπικό του σχολείου μας, συμμαθητές τους και το Δ. Σ του Συλλόγου Γονέων. Τα "Αριστεία" της Ένωσης Ελλήνω Φυσικών απένειμαν οι Δήμητρής Καφαντάρης, Γεωργία Αλειφέρη και Θωμαϊς Κρανά, ενώ ο Δ/ντής του σχολείου Διονύσης Ψαλλίδας ως κεντρικός ομιλητής της εκδήλωσης ανέπτυξε το θέμα: "Η διδασκαλία των Φυσικών στο Δημοτικό Σχολείο" Συγχαρητήρια στους μαθητές μας, στους περσινούς δασκάλους των παιδιών Μαλάμο Ευάγγελο και Κρανά Θωμαή, στο εκπ/κό προσωπικό του σχολείου και τους γονείς των.