Συμμετοχή στην πλατφόρμα "ΑΙΣΩΠΟΣ"

Με το πρόγραμμα Τοπικής Ιστορίας "Η Μεθώνη ανά τους αιώνες" συμμετέχει το σχολείο μας, μέσω του Διευθυντού του, στοην "Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για εκπόνηση και υποβολή ψηφιακών διδακτικών σεναρίων από τους εκπαιδευτικούς για γνωστικά αντικείμενα της Πρωτοβάθμιας και Δευετροβάθμιας γενικής και επαγγελματικής εκπαίδευσης. Η εκπόνηση, υποβολή, αξιολόγηση και ανάδειξη των βέλτιστων σεναρίων θα πραγματοποιηθεί μέσω της Ηλεκτρινοκής Πλατοφόρμας Ανάπτυξης, Σχεδίασης, Υποβολής και Αξιολόγησης "ΑΙΣΩΠΟΣ". Τα υποβληθέντα ψηφιακά διδακτικά σενάρια θα αξιολογηθούν από κατάλογο επελεγέντων αξιολογητών. Τα αποτελέσματα της πράξης θα ανακοινωθούν σε εκδήλωση που θα λάβει χώρα στο Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ της περίοδο Οκτωβρίου - Νοεμβρίου 2015.

Όσον αφορά το πρόγραμμα μέσα από τη συγκεκριμένη πλατφόρμα δίνεται η δυνατότητα σε κάθε ενδιαφερόμενο να ασχοληθεί μελετώντας το με την απόκτηση γνώσεων και με δραδραστικά παιχνίδια ασκούμενος σε αυτές τις γνώσεις. Δημιουργήσαμε αυτό το σενάριο και το δημοσιεύουμε γιατί αγαπάμε τον τόπο που ζούμε και τον έχουμε στην .........

μας!!!!